۶- ساخت یک خانه پسیو
۰۸/۰۳/۱۳۹۷
۸- ساختمان های خانه پسیو در حال بهره برداری
۰۸/۰۳/۱۳۹۷

نمونه های ساخته شده

نمونه ها

بانک اطلاعاتی خانه پسیو

استاندارد خانه پسیو، یک استاندارد کیفی، روش اجرایی خاصی را دیکته نمی کند. با تمام انواع ساخت و ساز ها نظیر فولادی، بتنی، چوبی یا کمپوزیت، طراح ها می توانند ساختمان های خانه پسیو را مطابق با اولویت های خود طراحی کنند. حتی تولید کنندگان خانه های پیش ساخته، طرح های خانه پسیو را پیشنهاد می کنند. همچنین استاندارد تطبیق پذیر خانه پسیو، به طور فزاینده ای در بازسازی ها و همچنین ساختمان های غیر مسکونی نظیر مدارس، ساختمان های اداری، کارخانجات و هتل ها استفاده می شود. از آنجا که مقهوم خانه پسیو بر اساس اصول فیزیک استوار می باشد بنابراین هر ساختمانی می تواند و باید با آب و هوای ویژه محل خود تطبیق پذیر باشد.

با وجود حدود ۶۰٫۰۰۰ ساختمان های خانه پسیو در حال بهره برداری در سرتاسر جهان (از ۲۰۱۶ به بعد)، استاندارد خانه پسیو به سرعت در حال گسترش در سرتاسر جهان می باشد. ساختمان های خانه پسیو تقریبا در تمام کشور های اروپایی (به این نقشه نگاه کنید)، ایالات متحده آمریکاف کانادا و ژاپن ساخته شده است و این تعداد در حال اقزایش می باشد. بیشتر بخوانید در خصوص انتشار مفهوم خانه پسیو …

صفحات زیر بهترین تجربه ها در خصوص نمونه های ساخته شده ساختمان های خانه پسیو مسکونی و غیر مسکونی را ارائه می دهد:

ساختمانهای خانه پسیو گواهی شده 

انجمن بین المللی خانه پسیو (iPHA) ساختمان های خانه پسیو گواهی شده در سرتاسر دنیا را در قالب این نقشه ثبت کرده است.

کتاب های معماری خانه پسیو دریافت کننده جایزه 

دومین جایزه معماری خانه پسیو

برندگان و فینالیست های دومین نمایشگاه کتاب، نشان می دهد که ساخت و ساز با انرژی کارآمد نه تنها سود آور می باشد بلکه یک دستاورد بزرگ برای معماری می باشد. این کتاب به صورت PDF و به صورت flipbook آنلاین موجود می باشد. علاوه براین تمام ساختمان های برنده جایزه در پوستر نمایشگاه ارائه شده است.

 

 

 

 

 

 

 

از اینجا داونلود کنید

 

اولین جایزه معماری خانه پسیو

منتخبی از پروژه های مثال زدنی خانه پسیو، که به لحاظ طراحی درمراسم  اعطای جایزه معماری خانه پسیو ۲۰۱۰، برجسته شناخت شدند تحت عنوان “فینالیست های – اولین جایزه معماری خانه پسیو” شامل ۱۰ برنده و ۱۴ فینالیست از طریق لینک زیر در قالب تصاویر و خلاصه آنها قابل دسترسی است.

arch_award_book.jpg

 

 

 

 

 

 

 

خلاصه کتاب را از اینجا داونلود کنید 

اطلاعات بیشتر در خصوص کتاب ها از طریق سایت iPHA قابل دسترسی می باشد.