خانه پسیو

خانه پسیو

پسی پدیا منبع اطلاعاتی خانه پسیو

به منبع اطلاعاتی خانه پسیو خوش آمدید!

پسی پدیا، منبع کاملی از اطلاعات بروز و پیشرفت های علمی و مقالات مرتبط با خانه پسیو می باشد. در پسی پدیا، اطلاعات جامع در مورد خانه پسیو و دیدگاه ها و نگرش های مرتبط با موضوع “خانه پسیو” برای همه  علاقمندان در دسترس می باشد.  اعضای انجمن بین المللی خانه پسیو (iPHA) ، از دسترسی ویژه ای به اطلاعات و مطالب تفصیلی برخوردار هستند. در صورتیکه علاقمند به دانستن مفهوم “خانه پسیو” در زمان کوتاهی هستید؟ توصیه می کنیم برای شروع, به ویدئوی “توصیف خانه پسیو در ۹۰ ثاتیه” توسط Hans-Jorn Eich نگاه کنید.

خانه پسیو چیست؟

خانه پسیو یک استاندارد ساخت و ساز است که کارآمدی انرژی ، آسایش و راحتی در ساختمان را به طور همزمان به صورت اقتصادی و مقرون به صرفه تأمین می کند. خانه پسیو یک نام تجاری نیست بلکه یک مفهوم ساخت ساز آزموده شده و واقعی است که توسط هر کسی و در هر جایی از دنیا قابل استفاده می باشد.

ساختمان خانه پسیو بسیار بیشتر از “تنها” یک ساختمان با انری پایین می باشد:

  • ساختمان های خانه پسیو ، امکان صرفه جویی انرژی مربوط به گرمایش و سرمایش ساختمان را در مقایسه با ساختمان های معمولی تا ۹۰٪  و در مقایسه با ساختمان های جدید تا بیش از ۷۵٪  تضمین می کنند. ساختمان های خانه پسیو به کمتر از ۱٫۵ لیتر نفت یا ۱٫۵ مترمکعب گاز برای گرمایش هر متر مربع از سطح بنای قابل سکونت را در سال نیاز دارد که به مراتب کمتر از ساختمان های معمولی کم انرژی است. صرفه جویی مشابه در انرژی، در مناطق با آب و هوای گرم نیز ثابت شده است که در آن ساختمان ها معمولا به سرمایش مکانیکی نیاز دارند.
  • ساختمان های خانه پسیو از خورشید، منابع گرمایی داخل ساختمان و بازیافت حرارتی بهترین بهره برداری را می کنند که نیاز به سیستم های گرمایشی متداول را حتی در کل دوره سرما منتفی می سازد. در دوره ماههای گرم، ساختمان های خانه پسیو از روش های سرمایشی پسیو نظیر تجهیزات سایبان برای تأمین آسایش و راحتی به لحاظ خنک بودن محیط، بهترین بهره برداری را می کنند.
  • ساختمان های خانه پسیو به خاطر فراهم نمودن میزان بالای آسایش و راحتی در داخل ساختمان، مورد توجه ویژه قرار گرفته اند. دماها در سطوح داخلی نسبت به دماهای هوای داخل ساختمان، حتی در دماهای فوق العاده پایین بیرون، تفاوت بسیار کمی دارند. پنجره های مناسب و عایق بندی فوق العاده پوشش ساختمان، سقف و کف طبقات و دیوار های بیرونی، گرمای مطلوب و خوشایند را در داخل ساختمان تأمین می کند و گرمای نامطلوب را از داخل ساختمان دفع می کند.
  • یک سیستم تهویه، به طور نامحسوسی، هوای تازه را به صورت پایدار در داخل ساختمان تأمین می کند که منجر به فراهم نمودن کیفیت بالای هوا بدون درفت های ناخوشایند می شود. یک سیستم تهویه با بازیافت حراتی بسیار کارآمد، امکان استفاده مجدد از حرارت مستتر در هوای مورد تخلیه ساختمان را فراهم می کند.

بیشتر بخوانید ←

این وبلاگ برگرفته از منبع اطلاعاتی خانه پسیو “passipedia” بدون کم و کاست و تغییر می باشد. منبع اطلاعاتی خانه پسیو در برگیرنده اطلاعات و پیشرفتهای بروز در خصوص خانه پسیو در سرتاسر دنیا می باشد. این منبع، تمام اطلاعاتی که در مورد یک ساختمان خانه پسیو لازم می باشد را در بر دارد. در این وبلاگ سعی شده است تا مطابق سرفصل های زیر مطابق منبع اصلی آن یعنی پسیپدیا، اطلاعاتی که برای عموم آزاد می باشد ارائه شود. بخش های دیگر که تنها توسط اعضای انجمن بین المللی خانه پسیو (iPHA) به آنها دسترسی دارند در فرصت های آتی بعد از توافق با موسسه خانه پسیو با دریافت حق عضویت به صورت فارسی تکمیا خواهد شد. آنچه که در این وبلاگ می توانید به آنها دسترسی داشته باشید بر اساس فهرست طبقه بندی شده زیر، مشابه پسیپدیا، ارئه شده است. با کلیک بر روی هر کدام، در صفحه مربوطه اطلاعات مرتبط با آن موضوع را مشاهده خواهید کرد.

۱٫ پسی پدیا A-Z

۲٫ مبانی خانه پسیو

        ۲٫۱٫ خانه پسیو چیست؟

        ۲٫۲٫ تعریف خانه پسیو

۳٫  پوشش ساختمان

۴٫ سیستم های مکانیکی

۵٫  برنامه ریزی یک خانه پسیو

۶٫ ساخت یک خانه پسیو

۷٫ نمونه های ساخته شده

۸٫ ساختمان های خانه پسیو در حال بهره برداری

۹٫  ابزار/PHPP

۱۰٫ صدور گواهی خانه پسیو

۱۱٫ آموزش خانه پسیو

۱۲٫ ساختمان های خانه پسیو غیر مسکونی

۱۳٫ بازسازی با اجزاء خانه پسیو

۱۴٫ خانه پسیو برای شهرداری ها

۱۵٫ خانه پسیو در شرایط مختلف آب و هوایی

۱۶٫ مشارکتهای بین المللی

۱۷٫ نشریات موسسه خانه پسیو

۱۸٫ مطالب قابل دسترس برای اعضاء

۱۹٫ مقالات به زبانهای دیگر

۲۰٫ حق مؤلف (کپی رایت)